Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Boj s nepořádkem - prokletí nebo snadné řešení
Datum zveřejnění: 01.11.2016

Nevěste si hlavu s tím, kde máte začít jako první, jak nejlépe udělat to a pak zas tohle – téměř na vše existují kvalitní rady, které znaly už naše babičky! Pojďme se stručně podívat na nejčastější problémy, které nás mohou potkat.

Připečená, mastná trouba

Noční můra každé hospodyně! Jaké je řešení? Buď můžeme sáhnout po nějakém chemickém přípravku, nebo vyzkoušet nějakou tu babičkovskou radu nad zlato – prací prášek/soda do teplé vody a nechat působit v jemně rozehřáté troubě nějakou tu chvilku – připáleninu lze pak sloupnout jako slupku od banánu.

Jiným se zase osvědčila metoda soli v troubě, pořádně nechat rozžhnout sůl do zhnědnutí a pak společně s nečistotami vymést. Dalším tahem na branku může být např. voda v misce  - nechat v troubě cca hodinu působit na 50°C a pak uvolněné mastnoty setřít.

Matná skla a zrcadla se šmouhami!

Teplá voda s přídavkem několika lžiček vanilkového pudinku a docílíte takového lesku, že Vaší sousedce to zaručeně nedá spát. Lze použít na zrcadla, okna, veškeré sklo. Dokonalého efektu docílíte přeleštěním plochy papírem.

Špinavé žaluzie

Žaluzie stáhneme a omyjeme je gumovou rukavicí namočenou v saponátu nebo octové vodě a je okamžitě po prachu. Rozhodně nesáháme po vysavači, protože sebevyšší výkon by je mohl nenávratně poškodit.

Boj s nevítanými rybenkami

Rybenka patří mezi tvory, se kterými určitě domácnost sdílet nechceme. Vlezlý hmyz hledá svoje úkryty nejčastěji v koupelnách a na toaletách a je téměř nemožné se ho zbavit.  Generacemi prověřené rady odkazují na borax smíchaný s cukrem v poměru jedna ku jedné (danou směs je třeba potřít podlahy a prostory, kde se rybenky vyskytují). Další účinná metoda se jednoduše nazývá „vanilkový lusk“ – je třeba podélně rozříznout a rozložit do koutů místnosti a po rybenkách už není ani vidu, ani slechu.

Skvrny na koberci

Nehoda s rozlitým červeným vínem, kávou, čajem, mastná skvrna? I na to naše babičky vymyslely dokonalé řešení. Ve zkratce uvádíme pár rad. Červené víno stačí zaházet solí, nechat působit. Poté vysát a postižené místo propláchnout minerálkou a omýt vlažnou vodou. Na rozlité pivo by měl postačit obyčejný ocet. Káva a čaj není zas tak velký oříšek, měla by nám stačit vlažná voda – pokud skvrnka zaschla použít pár kapek citrónu a jemně čistit hadříkem. Mastnou skvrnu zlikvidujeme posypáním moukou, je třeba počkat, než se mastnota pořádně vsákne a poté omyjeme opět vlažnou vodou a saponátem na nádobí.

A takových rad existuje mnoho, stačí se zeptat maminky nebo babičky. Otázka je, jestli máme dostatek času na vyhledávání a vytváření „hokusů pokusů“, zda zrovna tahle konkrétní metoda zabere nebo musíme pátrat po řešení dál.

Co takhle svěřit vaše problémy do rukou zkušených profesionálů, kterým není žádná skvrnka cizí a se vším si bravurně poradí od klasického úklidu po řešení zapeklitých situací? Hoďte starosti s úklidem za hlavu a užívejte si krásně čisté domácnosti u šálku kávy nebo dobrého vína díky našim službám s léty prověřenou kvalitou a spousty spokojených zákazníků.