Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úklid a život s domácím mazlíčkem? 8 rad, jak snadno uklidit po vašem zvířátku
Datum zveřejnění: 10.11.2016

Na chundeláče s válečkem

Máte-li doma chundelatého mazlíčka, pak bude boj s chlupy pravděpodobně vaším denním chlebem. Pro jejich odstranění existuje několik zaručených rad. Efektivně vám dokáže ulehčit například obyčejná „práskačka“ tedy široká lepící páska. Ustřihněte si cca 40 cm dlouhý pásek, který chyťte do obou rukou a postupně na něj nalepujte chlupy třeba z vašeho gauče.

 Tou nejúčinnější metodou, je však mít po ruce lepící váleček na očištění pánských obleků. Zapíchané chlupy do čalounění jen přejedete a vše nežádoucí zůstane na lepence válečku. Váleček má navíc několik vrstev, a tak pokud již povrch nelepí, strhnete vnější vrstvu a směle čistíte dál.

Rukavice jsou rychlý pomocník

Nemáte po ruce váleček, ale ani izolepu? Pomohou vám obyčejné gumové rukavice na úklid. Tento fígl funguje nejlépe na koberce a pevné povrchy. Guma vám vytáhne každičký chloupek. Utvořenou hromádku pak seberete, vyhodíte a rukavice omyjete. Pokud povrch rukavice po čištěné ploše moc dře, jednoduše jí namočte.

Gumové rukavice

Zbavte se nepříjemného zápachu

Nejčastějším zdrojem zápachu bývají podestýlky, a také zvířecí záchodky. Měli byste jim tak věnovat zvýšenou pozornost a dopřávat jim pravidelný úklid. Tím, že budou steliva čerstvá nedáte prostor nadměrnému zápachu. O zbytek se pak postarají pohlcovače zápachu. Nepíšeme zde o vůních, které zápach jen překrývají, ale o výrobcích, které pohlcují molekuly zápachu. Jejich složení je většinou na přírodní bázi a sehnat je můžete téměř v každé drogerii.

Sliny nechte zaschnout

Ten, kdo někdy přišel do kontaktu se zvířecími slinami ví, že je velice obtížné se jich zbavit. Pokud pak nějaká ta slina skončí na vašem oblečení nebo nábytku, hlavně nepanikařte. Než jejich odstranění začnete řešit, nechte je zaschnout. Suché sliny jdou dobře odrolit a zbytek dočistíte hadříkem a vlažnou vodou.

Na loužičky kapkou octa

S loužičkou na koberci nebo čalounění má zkušenosti nejeden chovatel. S jejich odstraněním je to ovšem horší a návody se liší. Nám se osvědčil vlastní přípravek z octa a jaru. Smíchejte hrnek vlažné vody s polévkovou lžící jaru a druhou lžící octa. Přípravek naneste na skvrnu, vytvořte pěnu a nechte působit zhruba 5 minut. Následně pěnu setřete navlhčeným hadrem a vysušte. Důležité je, aby místo nezapáchalo a mazlíček si tak nemyslel, že jde o jeho soukromý záchůdek.

 

Na bahno jděte s vysavačem

Přišli jste z podzimní blátivé procházky a váš mazlíček musel být v bytě první, aniž by si však nechal otřít tlapky? Nevadí, jen se v takovém případě vyplatí být opět trpělivý. Bláto jde z podlahy mnohem lépe pokud zaschne. Pak už jen vezmete vysavač a ten se o vše postará,

Zbavte se koberců

Chcete si maximálně usnadnit práci s úklidem po chlupatých mazlíčcích? Zbavte se v bytě koberců a dalšího vybavení, ve kterém se chlupy, ale i roztoči a jiné prvky rádi drží. Nejlépe se uklízí z hladkého nábytku. Ideální jsou přírodní materiály, jako je dřevo a kůže.

Pozvěte si profíka

Svěřte své problémy s úklidem po domácích mazlíčcích profesionálům. Uklidíme-za-vás nabízí jak pravidelný úklid, tak jednorázový, který můžete využít, kdy budete zrovna potřebovat. Nepořádek po vašich zvířátkách vás tak už nikdy nezaskočí.