Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úklid koupelny – 7 kroků, jak ho zvládnout hravě
Datum zveřejnění: 12.12.2016

Koupelna, místnost, kterou během dne navštíví každý z nás několikrát. Víte však, kolik nepořádku se v koupelně skrývá? A upřímně koho z nás baví uklízet, a ještě k tomu místo jako je koupelna. V tomto článku se podíváme na to, jak tuto ne úplně příjemnou činnost zvládnout hravě v 7 krocích.

 

 1. Úklid začínejte aktivitami, které potřebují čas, ale nepotřebují vaši přítomnost.

 • To znamená, že si připravíte prostředky, které používáte na úklid koupelny. Následně je aplikujte do odpadů v umyvadle, ve vaně nebo sprchovém koutě, do toaletní mísy, odtokových kanálků a necháte je působit. Směle se pak můžete pustit do dalších aktivit, protože prostředky teď dělají práci za vás.

TIP: Potom co aplikujete přípravek do toaletní mísy, položte do ní záchodovou štětku, ona se vám během této lázně, kdy vy se věnujete jiným věcem vyčistí.

 

 1. Pokračujte setřením prachu

 • I v koupelně jsou místa, kde se usazuje prach, proto je lepší pokračovat s úklidem od shora a setřít všechen prach, abyste si nezašpinili již uklizená místa. Když už jsme u toho prachu můžete vzít všechny voňavky, sprchové gely, šampóny, deodoranty a pěny do koupele a v umyvadle nebo vaně je omyjte.

TIP: Když lahvičky opticky vyrovnáte, budou dodávat vaší koupelně pocit většího pořádku

 

 1. Na řadě jsou svislé plochy

 • Potom jste se postarali o prach, vrhněte se na obklady. Stále uplatňujeme metodu shora dolů, speciální pozornost věnujte místům u ručníků a umyvadla, protože to bývají nejvíce znečištěná místa.

 

 1. Mytí baterií a vany či sprchového koutu

 • Je čas se vrhnout na baterie, které máte v koupelně, nezapomeňte je omýt v obou polohách, jak v otevřené, tak zavřené. Na špatně dostupná místa můžete použít starý kartáček na zuby. Nezapomeňte umýt umyvadlo i zespoda. Zároveň je nyní čas omýt vodou odtokové kanálky a zbavit je všech nečistot.

TIP: Na klasické skvrny od vodního kamene můžete použít citrónovou šťávu, která má dezinfekční a antibakteriální účinek. Na zažrané nečistoty si můžete smíchat citrónovou šťávu, jedlou sodu a ocet, které vám od těchto skvrn pomůžou.

 

 1. Toaleta je základ

 • Na záchodě strávíme průměrně 12 000 hodin, což je necelý rok a půl života, proto by péče o toaletu měl být základ a neměli bychom ho zanedbávat. S úklidem vám pomůže záchodová štětka, která si mezitím užila svou lázeň. Umyjte také prkénko, a to včetně všech záhybů.

TIP: Na záchod je dobré si vyčlenit speciální hadr, abychom neroznášeli nečistoty na další místa v koupelně.

 

 1. Většina špinavé práce je za vámi, vrhněte na zkrášlování

 • Výborně, máte za sebou většinu špinavé práce, teď už vše jenom vymazlit. Začněte zrcadlem, pokud na něm jsou hrubší nečistoty jako třeba stříkance od pasty, použijte hadřík s přípravkem na koupelnu. Vyleštit ho můžete papírovými ubrousky, které nepouští chlupy nebo mikrovláknovou utěrku. Dále se můžete vrhnout na ostatní skleněné předměty jako poličky, nebo nádoby na mýdlo.

TIP: Na čištění zrcadla nepoužívejte noviny, mohli byste ho poškrábat

 

 

 1. Už jen setřít podlahu, zazvoní zvonec a pohádky bude konec

 • Před setřením podlahy, je dobrý si připravit podlahu a odstranit z ní veškeré překážky, abyste se tím pak nemuseli trápit s mopem, případně s hadrem v ruce. Záleží na velikosti vaší koupelny, ale jestli není zrovna prostorná, je lepší vzít hadr a vzít to ručně. Potom co máte podlahu setřenou vraťte vše na své místo a úhledně urovnejte. Pokud máte hotovo znamená to jediné, koupelna je uklizená.

Gratulujeme, máte to za sebou! A kdyby se vám příště do úklidu koupelny nechtělo, můžete využít našich služeb, kdy se s radostí postaréme nejenom o koupelnu.