Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Velký vánoční úklid bez stresu
Datum zveřejnění: 28.11.2016

Čas vánoční a čas adventní ještě předbíhá jeden proslulý svátek, a to čas úklidový. Vánočními úklidu neunikne před Vánoci žádná domácnost a pod vánočním stromečkem se musí vše jenom lesknout – alespoň podle maminek a babiček. Jak na velký vánoční úklid bez stresu? Řekněte třeba právě tento rok zbytečnému vánočnímu stresu ne a vše si pečlivě naplánujte dopředu. Nebo se s vánočním úklidem vyrovnejte jednorázově pomocí využití úklidových služeb.

Zamávejte s nezbytnostmi, ostatní ukliďte jindy

Vánoční úklid je tu přece od toho, abyste řádně uklidili místa, která jsou nejvíce vidět před vánočními návštěvami. Tudíž je na čase vánoční úklid nasměrovat tam, kde je to nejvíce potřeba a kde je to nejvíce vidět. Neoblíbené činnosti počkají třeba do jarního úklidu. Pořádně zato vyluxujte koberce, umyjte lustry či šetřete prach. Protože pod lampou bývá největší tma zejména o Vánocích.

luxování koberce

S vánočním úklidem začněte odshora dolů

Vánoční úklid začíná nahoře. Právě tam, kam se obyčejně nedíváme, ale kam každé oko vánoční návštěvy rádo sklouzne. Začněte vánoční úklid odshora dolů, jako je vymetení pavučin ze stěn. Setřete lustry od prachu, ti nadšenější je mohou umýt od nečistot usazených na nich během celého roku. Prach je třeba vymýtit také na skříních či poličkách. Pokud Vám to čas dovolí, umyjte okna a vyperte záclony.

 

Odškrtávejte si ze seznamu

Zběsilému pobíhání po domě s utěrkou v ruce se vyhnete tím, že si vytvoříte seznam prací. Postupně si úklid můžete odškrtávat. Tím pro Vás bude jednodušší si celý vánoční úklid zorganizovat. Dům bude postupně čistší a čistší a vy všechno do Štědrého dne bez stresu stihnete. 

seznam úkolů

Zbavit se nepotřebných věcí? Kdy jindy než před Vánoci

Předvánoční čas je ten nejlepší čas na to, abyste vyhodili již dlouho nepotřebné věci. O vánočních svátcích přemýšlíme nad uplynulým rokem, srovnáváme, hodnotíme. Tak proč tuhle myšlenku nevložit také do předvánočního úklidu. Věcí, co celý rok leží a my z nich nemáme užitek ani potěšení, se vyplatí před Vánoci zbavit.

Koupelny a podlahy si nechte na konec

Znáte to? Koupelnu čistíme každý týden, až se celá leskne. Ale je to potřeba opravdu každý týden, během kterého ji intenzivně zaměstnáváme. Proto si nechte úklid koupelny a podlah až na předposlední adventní víkend. Jedině tak si uchovává krásný lesk a čistotu až do Štědrého dne. Na poslední předvánoční týden se vyplatí počkat i převlečením postelí a údržbou ložnice. Ale nezapomeňte, podle vánočních tradic prádlo věšené přes svátky znamená smůlu. Den, dva před Štědrým dnem stačí přerovnat boty, jemně zaměstnat prachovku na zbylý prach a už se jen těšit na Vánoce.

Oslavte advent v duchu tradičních Vánoc v klidu a bez zbytečného stresu s našimi úklidovými službami. Sdílený smutek z předvánočního úklidu je totiž s našimi službami poloviční a sdílená radost z uklizeného příbytku dvojnásobná.